Příběhy postelí

Domů | Detail příběhu

 

 

Pohled do minulosti

 

Pojďme se podívat trošku do historie..  V úplných počátcích matrací byla látka vyplněná senem, které se ale velmi rychle proleželo a hodně se z něj prášilo, proto bylo vyměněno za slámu, která měla skvělé tepelné vlastnosti a byl to velký pokrok v hygieně, protože byla dostupná a každý rok se měnila.

 

Další, již cennější materiály používané, jako výplně matrací, byli koňské žíně, peří, bavlna, nebo koudel, ty si ale pro svou vysokou cenu mohla dovolit především šlechta. Jen pro zajímavost, podle nálezů, které se datují až do roku 3600 před našim letopočtem existovaly již v této době vodní postele. Byly to sešité kozí kůže naplněné vodou.

 

Ale vraťme se trošku blíže k současnosti. Od 18. století se začaly vyskytovat pružiny, které musely být stabilizované provázkem, nebo zašité do sáčku a tím se pomalu dostáváme přes mnoho let vylepšování a testování až k naší skvělé taštičkové matraci!

 

 

 

 

 Skladba taštičkové matrace

 

 

Taštičkové matrace mají střed jádra tvořený velkým množstvím pružin, v případě Diamond matrací je to 245-310 pružin na metr čtvereční, uložených individuálně v textilních pouzdrech. Výhodou oproti klasickým pružinovým matracím je jejich větší počet. Samostatně uložená pružina v látkovém pouzdře neboli taštičce se adekvátně přizpůsobuje tvaru těla, má lepší rozložení váhy na matraci a nepřenáší pohyb druhé osoby.

Jednoduše řečeno : o partnerovi na druhé polovině matrace nevíte, i kdyby vedle Vás skákal. Roznášecí vrstvy těchto matrací tvoří pěny různých tvrdostí, bavlněné střiže a přírodní ventilovaný latex, který je antibakteriální, antimikrobiální a má termoregulační vlastnosti.

 

Celý systém a myšlenka matrací je postavena na maximálním pohodlí, technologii nezadržující prach, správné podpoře těla a vzdušnosti i při velkých rozměrech matrací, čemuž napomáhá také boční odvětrávání. Takto vyrobené matrace se pro své vlastnosti stávají nedocenitelným společníkem pro pohodlný a zdravý spánek.

 

 

 
Dopřejte si to nejlepší.

Luxusní postele a matrace za nejlepší ceny na trhu. Skladem i na zakázku podle Vašich požadavků.

DOPRAVA

O nic se nestaráte. Dopravu, stěhování, rozbalení i montáž a odvoz včetně skartace balícího materiálu zajišťuje profesionální stěhovací firma.