Příběhy postelí

Domů | Detail příběhu

 

 

Na přírodě a kvalitě nám záleží

 

Všechen nábytek a konstrukce postelí z naší dílny Diamond Sleep, jsou vyrobeny z velmi ceněného a obdivovaného teakového dřeva.

Největším producentem této dřeviny je právě Indonésie, kde byly Holanďany založeny teakové plantáže již na počátku 19. století. Ti dřevinu používali především na stavbu lodí, které byly velmi kvalitní a odolné. Využití teaku v nábytkářství přišlo mnohem později, a to hlavně při vyřezávání dřeva právě těchto, již vyřazených lodí. I dnes můžete v Anglii najít ve městě stoletou lavičku vyrobenou z lodě, která brázdila oceány.

 

 

 

 

 V dnešní době je těžba teaku velmi přísně kontrolována tamější vládou a každý materiál použitý při výrobě našeho nábytku je opatřen certifikátem původu a povolením k vývozu. Od konce koloniální éry se o těžbu, výsadbu a údržbu stará společnost Perhutani. Každý rok je stanoveno množství stromů, které se smí pokácet a každý strom musí být nahrazen novou výsadbou.

 

 

 

 

Pracujeme s velmi kvalitním materiálem, čím je teakový strom starší, tím je jeho dřevo kvalitnější a cennější. Proto má nábytek z teaku neuvěřitelně dlouhou životnost s minimální údržbu.

O teakový nábytek je celosvětový zájem nejen pro jeho jedinečné vlastnosti, ale také díky jeho poutavé kresbě, která z něj vytváří jedinečný interiérový prvek a proto jsme moc rádi, že ho můžeme vnést do domácností našich zákazníků.

 

 
Dopřejte si to nejlepší.

Luxusní postele a matrace za nejlepší ceny na trhu. Skladem i na zakázku podle Vašich požadavků.

DOPRAVA

O nic se nestaráte. Dopravu, stěhování, rozbalení i montáž a odvoz včetně skartace balícího materiálu zajišťuje profesionální stěhovací firma.